Which is the better buy?; 32 ounces of cereal for $ 3.50 or 40 ounces of cereal for $ 4.00

Hello world!
June 6, 2019

Which is the better buy?; 32 ounces of cereal for $ 3.50 or 40 ounces of cereal for $ 4.00

Which is the better buy?; 32 ounces of cereal for $ 3.50 or 40 ounces of cereal for $ 4.00
 

"Looking for a Similar Assignment? Get Expert Help at an Amazing Discount!"